A nátha és az influenza legtöbbször akkor vesz le a lábunkról, amikor elegünk van valamiből, és szeretnénk kihátrálni a számunkra nehéz helyzetből, kapcsolatból. A betegség nem átok hanem áldás. Egyrészt nem engedi, hogy ugyanúgy éld a hétköznapi életed mint addig, és tovább aggodalmaskodj olyasmin amin nem kéne, másrészről sokkal jobban és többet tudunk magunkra figyelni és törődni nem pedig a külső világgal foglalkozni. Tehát maximálisan tudunk magunkra koncentrálni. Fizikai szinten annyi történik, hogy az immunrendszer legyengül, így vírusok könnyedén bejutnak a szervezetünkbe és megváltoztatják a sejtek működését. Ezek testi tüneteket produkálnak és jelzik, hogy baj van. Az influenzát jellemzi a hidegrázás érzés, általános rossz közérzet, magas láz, erős fejfájás, izomfájdalom. Ezek a tünetek a náthához képest hirtelen jelentkeznek. A náthánál pedig nem feltétlen jelentkezik láz, esetleg csak hőemelkedés, levertség, gyengeség, orrfolyás, tüsszögés, orrdugulás, könnyezés, torokfájás, fejfájás, köhögés. Bár a problémáink ott gyűrűztek a fejünk felett, mi mégsem akartunk tudomást venni róla. De amikor ez a betegség eluralkodik a teljes szervezetünkön, már nem csinálhatunk úgy, mintha nem lenne semmi problémánk. Általában az influenza és a nátha akkor üti fel a fejét, ha valamiből már nagyon elegünk van, szeretnék egy kicsit a háttérbe vissza vonulni a számunkra megterhelő helyzetből, ami lehet egy párkapcsolat, munkahelyi dolgok, család. Nem tudjuk a felgyülemlett mérget levezetni. Mert mondjuk az illetőt akivel egy ideje gyűlnek a konfliktusok, nem akarjuk megbántani. Ha pedig valamilyen formában kifelé kommunikáljuk a dühünket, akkor is legyengülünk, levertté, elesetté válunk. Amikor belázasodunk, annak a hátterében valamilyen bosszúság és frusztráció megélése bújik meg az adott problémában, de ennek ellenére ugyan úgy csináljuk tovább a napi dolgainkat. Egy egyszerűnek tűnő nátha is le tudja az embert dönteni a lábáról, kivonva minket néhány napra a forgalomból csak azért, hogy távol tartsuk magunkat másoktól, megijesztve ezzel őket, "Elkapjátok a betegséget ha közelebb jöttök". Ilyenkor a kommunikáció is megsínyli mert fáj a torkunk, eldugult az orrunk, köhögünk. Így nyugodt szívvel pihenhetünk néhány napot mindenféle lelkiismeretfurdalás nélkül. Végtagfájdalom mutatja, hogy a rugalmasság fájdalmas. Ez gyakorlatilag az ágyba parancsolja az embert mert szinte a fájdalom lebénít. A láz olyan helyzetet mutat ami fizikailag is erős fejfájással jár, mert korábban ezzel nem törődtünk.
A gyerekeknél és a tanároknál leginkább november-december környékén bukkannak fel először az influenza és a nátha tünetei először. Esetleg egy komoly járvány is ki tud belőle alakulni februárra. Azért mert ők mindannyian ugyanabban a környezetben, helyzetben vannak, és ugyanazzal a problémával kínlódnak. Nem akarok tanulni, nem akarok az iskolában lenni. A tanároknak az a kihívás és nehézség nap mint nap, hogy a lusta és tanulni nem akaró gyereket rábírják a tanulásra. Nincs lehetőségük másképp dönteni az iskolai kereteken belül. Hangszálgyulladásnál azt kell megnézni, hol akadt el bennünk valami. Mi lehet a háttérben: félelem, csalódottság, kiégés lelki fáradtság, aggódás.Ezek felismerése már fél siker a gyógyuláshoz. De nem elég felkutatni, megtalálni, hogy az influenza esetében pl.: valamitől való félelem a lelki ok, hanem meg kell azt is találni, hogy mi kell ahhoz, hogy az illető sikereket érjen el, tudja rugalmasabban kezelni a dolgait, hagyja, hogy "csak úgy" történjenek a dolgok, süppedjen bele a helyzetbe és ne akarjon görcsösen, maximálisan megfelelni önmagának és a környezetének mert az csak egy folyamatos frusztrációt fog benne előidézni.Tudatosan figyeljen arra, hogy milyen gondolati sémák szerint él. Ha folyamatosan azon kattog, hogy biztos elkapja a vírusokat és lebetegszik, akkor ez meg is fog történni, mert az agyát szépen erre programozza be,és hát ugye ott van még a vonzás törvénye is. Náthánál azt tudjuk levonni, hogy belefáradtunk egy helyzetbe, kapcsolatba. Kevés az élettér, olyan mintha folytogatna valami. A bennünk lévő elhatalmasodott feszültség fejfájást csinál és ebből kialakul a láz.
Influenzánál nagyon lemerít a sok lelki probléma, ezért az ágyban való pihenés nagyon fontos. A belső feszültség miatt ráz a hideg, magas a láz, mégsem tudunk tenni semmit, képtelenek vagyunk az adott szituációból kimozdulni mert erős végtag fájdalommal küzdünk.
Fizikai testünkre nagy hatást gyakorolnak a gondolataink, érzelmeink, melyeket a testünk szépen visszatükröz nekünk. Így könnyebb megérteni a betegségek tünetei mögött megbújó üzeneteket.
Írta: © 2018 Major-Dóka Anikó, minden jog fenntartva